Doğru Bebek Beşiği Nasıl Seçilir?

Doğru Bebek Beşiği Nasıl Seçilir?

Doğum öncesi annelerin hazırlık sürecinde seçmekte zorlandıkları konulardan biri de bebek beşiğidir. Peki doğru bebek beşiği nasıl seçilir? Bebek karyolasında olması gerekenler nelerdir?

Doğru Bebek Beşiği Nasıl Seçilir?

Hamilelik döneminde aileler yeni doğacak bebekleri için en iyisini seçmek isterler. Kullanışlı, bebeğin rahat edebileceği ve uzun dönem kullanılabilecek bebek beşiği nasıl olmalıdır? Özellikle ilk çocuğunuz için beşik seçiminde neler olması gerektiğiniz araştırıyorsanız, size ideal bebek beşiğinde olması gerekenleri sıraladık.

Kullanışlı ve Güvenli Bebek Beşiğinde Olması Gerekenler

Beşiğin üzerinde dönence yada oyalanması için süs varsa bebeğin uzanamayacağı kadar yüksekte olmalıdır. Karyolanın yapısının ahşap ve kurşun içermeyen boya ile boyanmış olmasına dikkat edin. Ayarlanabilir bebek beşiklerini tercih etmelisiniz. Bebeğiniz hızla büyüyeceği için oturmaya başladığında ayarlanabilir olması gerekiyor. Karyolanın varsa parmaklıkları arasındaki boşluk bebeğin kolu, bacağı yada başının sıkışmasına engelleyecek aralıkta olmalıdır. Kullanacağınız bebek beşiğin baş kısmında herhangi bir sallantıda başına obje yada aparat düşmeyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Karyolanın içine alacağınız yatağın bebek beşiği ile tam uyum sağlamasına dikkat etmelisiniz. Aralarda boşluk kalmamasına dikkat edin.

Özge Çalışkan

About Özge Çalışkan

1990 Doğumlu girişimci bir anne adayıyım. Çilek Kokusu Blog sayfasının editörü olarak görev yapıyorum. Bana [email protected] adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir