Akşam Uyumadan Cildinizi Temizleyin

Günlük hayatınızda isterseniz makyaj yapıyor olun, isterseniz hiç makyaj yapmayın mutlaka uyumadan önce cildinizi temizleyin.Gün içerisinde çevreden dolayı maruz kaldığınız etkenler gözeneklerinizin kapanmasına sebep olur böylece siyah nokta oluşumu,sivilcelenme,yağlanma gibi bir çok cilt sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

Cildinizi temizlemek için çok pahalı ürünlere ihtiyacınız yoktur içerisinde kimyasal bulunan tonikler yerine uyumadan önce her gece gül suyu ile cildinizi temizlemeniz tonik görevi sağlacaktır. Böylece cildiniz siz uykudayken sabaha kadar dinlenmiş olacaktır Ayrıca sivilce vb cilt sorunlarınız için gül suyu ile hazırlayabileceğiniz bir çok tarifte bulabilirsiniz..Gözeneklerinizin sıkılaşması için kolay ama etkili iki yöntemden birincisi ; Sabah yüzünüzü yıkadığınız su mutlaka soğuk olmalıdır.İkincisi ise ; Duştan çıktıktan sonra yüzünüzü mutlaka soğuk su ile yıkayıp duş esnasında açılan gözeneklerin kapanması sağlamaktır.

Özge Çalışkan

About Özge Çalışkan

1990 Doğumlu girişimci bir anne adayıyım. Çilek Kokusu Blog sayfasının editörü olarak görev yapıyorum. Bana [email protected] adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir