2018 MAYO VE BİKİNİ MODELLERİ

Kim yepyeni bir yaza en güzel ve yılın moda mayolarıyla girmek istemez ki! Özellikle biz kadınlar erkekler gibi değilizdir, tabi ki 1-2 mayo ve bikiniyle yetinmeyiz. İşte tam bunun için yazın verdiği coşkuyla ve güneşin bronzlaştırdığı kusursuz teninize yakışacak trend modelleri sizler için derledik.


1- Püsküller
Püskül çalışmaları, Miami Swim Week 2018’de Agua Bendita , Courtney Allegra ve Silvia Ulson gibi dünyaca ünlü tasarımcıların tercihi oldu. Üzerinde püsküller yer alan mayo ve bikinilerden bir ya da bir kaç tane tatile çıkmadan alışveriş listesinizin içerisinde mutlaka yer almalı. Bu mayolar üzerinizdeyken sahilde yürüyüşe çıkmak ve sallanmak isteyeceksiniz 🙂


2- Kroşe
Bu yaz üzerinizde tığ mayo ile havuzda bir müzik festivali seyrederken kendinizi hayal edebilirsiniz. Çok fazla yaygın olmayan bu mayo kumaşı 1970’lerin başından beri varlığını sürdürüyor ve bir yaz favorisi hatta Kim Kardashian’ ın tercihleri arasındadır. Büyüleyici desenleri ile havuz başında rahatlık, sadelik ve şıklığı aynı anda yaşayacaksınız.


3- Yüksek boyunlar
Aklınızda mütevazı mayo bir canlandırın, gösterişsiz ama boyundan itibaren bakıldığında bambaşka bir şey. Bu kesim, bütün kış saklamak zorunda olduğunuz omuzlarınızı göstermek için harika bir tasarım. Göğüs boyutunuz ne olursa olsun boyundan desteklenen bu mayolar ile kendinizi mutlu hissedecek ve görüntünüz ile gurur duyacaksanız.


4- Yüksek Bel
Panik yok ! aklınıza büyükannenizin yüksel bel altlıkları gelmesin 🙂 Yüksek bel yıllardır büyük ilgi görüyor, tasarımcıların stil ve kullanım özelliklerini geliştirdikleri bu yüksek beller her zamankinden daha seksi. Bu modeli satın alırken alt kısımlara yani belinize dikkat etmenizi yüksek belin kalçalarınızı uzattığından emin olmanızı tavsiye ediyoruz, bu sayede bacaklarınızda uzun duracaktır. 80’li yıllardan itibaren var olan yüksek uyluğa kadar olan bu mayo trendi her yaşı mutlu edecektir.


5-Dantel
Bu yıl bütün mayolarda ve bikinilerde teller sıkılaştırılmış , alt taraflarından danteller sarmalanmış karmaşık modeller moda. Stil bir dokunuştur, bazen riskli olabilir ancak bu eğilim tamda risk sevenlerin tercihi. Yalnız iyi bir bronzluk yakalamak istiyorsanız tercihleriniz arasında yer almamalı en azından istediğiniz bronzluğu yakalayana kadar.


6- Metalik
Bu yaz glam ve parlak metalik mayolar ile parıldıyoruz. Disko çağı yalnızca bir dokunuşla yansıtıcı kumaşlarla sahillere taşınıyor, sizi daha parlak ve ışıltılı hale getiriyor. Liliana Montoya ve The 8th Continent gibi tasarımcılar , Demadly ve Angel Brinks’in daha hafif metalik dokunuşlara sahipken, en parlak mayo seçeneklerinden bazılarını tamamen cesur şekilde sergiliyor.


7-Tek Parça
Tek parça mayolar bu sezon canlanma yaşadı ve kayan boyun çizgileri ile seksi bir dönüş yaptı. Bu model kişisel stilinize uyum sağlamak için çaba harcamadan çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Dikkatli olun: Bu stil daha az göğüs desteğine sahiptir, bu nedenle daha büyük göğüsleriniz varsa ve bu modeli istiyorsanız gerilmeyecek ve aşınmayacak kadar kalın malzemeli göğüs kısmı olan modelleri tercih edin.


8-Tek Omuz
Baş döndürücü, tek omuzlu asimetrik tasarımlı mayolarınız ile çarpıcı bir yürüyüş yapın. Tüm göğüs boyutlarında gurur verici duran bir model tek taraflı kayış desteği olduğu için kayma gibi bir sorun yaşatmadan rahat kullanım sağlamaktadır. Tek parça mayolardan bikinilere kadar olan bu kesim, hem sportif hem de ışıltılı görünebilir ve tüm yaşta harika görünür. Sonuç olarak kim yaka kemiklerini göstermeyi sevmez ki ?


9-Kadife
Mayo ve kadife ? Biliyoruz oldukça yadırgadınız. Hiç pratik değil , plaj koşullarına nasıl dayanabilir ki ! dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak tasarımcılar kumaşı tekrar tasarlamışlar ve modaya uygun hale getirmişler. Aslında tasarımlarda naylon ve likradan yapılmış esneme kadife bulunmakta. Bu nedenle, bu güzel kumaş trendini alan kişilerin pişman olmayacağını düşünüyoruz.


10-Kemerli
Kendinizi bir Bond Kız gibi hissetmek ve en yeni retro mayo trendini almak ister misiniz ? Bu model geçtiğimiz yaz çokça gördüğümüz mayo ve bikinilerde aşkı yansıyan yeni aksesuar kemer, kayış . Bu modern tasarım ile daha kadınsı bir siluete sahip olabilir , kendinizi daha çarpıcı hissedebilirsiniz.


11-Kravat Ön Görünümlü Monokini
Yüksek bel modasını beğeniyorsanız ve retro silüeti seviyorsanız, kravat ön monokini romantik ve retro estetiğini öneririz. Bu kesim, belinizin küçüklüğünü vurgularken aynı zamanda çarpıcı gösterir ve bağlı üst kısım modeliyle göğüs boyutunuzu zahmetsizce ayarlamanızı sağlar. Mayonuza daha modern bir tarz eklemek isterseniz başınıza eşarp sarın ve uygun renklerde halka küpeler takın.

Özge Çalışkan

About Özge Çalışkan

1990 Doğumlu girişimci bir anne adayıyım. Çilek Kokusu Blog sayfasının editörü olarak görev yapıyorum. Bana [email protected] adresine e-posta göndererek ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir